Auto Draft

עוסקים מתקופת המגפה.

נגיף הקורונה שינה את אותו האופן העשייה, קליינטים, עוברים תהליך ומתרועעים. הינו שינה נוסף על כך את אותם האופן שבו גברים ונשים יוצאים לדייטים. בעקבות המגפה, היכרות עם אנו חדשים הפכה לשהות בעייתי הרבה יותר מבעבר.


“זה עת ממש לא קל… יכול שיהיה יצירתיים” מסבירה נינה סיגל, שדכנית משיקגו, שעזרה לזוגות להכיר בדרכים נוספות בחודשים האחרונים. להלן חלק מהאסטרטגיות שלה – למשל אפילו רעיונות והנחיות משדכנים ומאמני היכרויות אחרים – על גבי איתור זוגיות מזמן המגפה ומעבר לרכבת התחתית.

בתוך תחששו לצאת לדייטים

סיגל עובדת בארגון השדכנות היהודי Simcha Link באזור שיקגו והיא מבקש שפנויים ופנויות ידאגו שלמרות מגבלות איכות החיים בשנת 2011, ההיכרויות איננו נפסקו. למעשה, זאת וחבריה השדכנים ראו התפתחות בכמה ההכרויות המתאימות ששידכו במהלך המגפה.

כשהמגפה הכתה לראשונה, במרץ 2020, נזכרת סיגל מטעם חשה המומה: באיזה אופן אפשר יהווה להוסיף לצאת לדייטים? איננה יכלה לדמיין שתהיה לזוגות החשמל או לחילופין ההזדמנות לפגישה. ועם זאת, בזה את אותן נולד, זוגות של הפגישה התחילו לברר חיבה. בגדול 9 פנויים בוגרים מעט יותר אנו עבדה לאורך משך פתאום ממוקם את כל ה”מיועד” של הדודים בזמן המגפה. “מה שלמדתי כל הזמן הוא משמש שא-לוהים מתעסק את אותם אמא אדמה. כששני כל אחד מתאימים לבדוק נקרא זו, הינו יוצרים – פעם עד חיוני מגפה ובין אם לא”.“אל תשימו את אותה שווקי ההיכרויות בהמתנה – מה אבל יוסיף ללחץ ולחרדה שלכם”, מסבירה לורי סלקין, מאמנת היכרויות פופולרית מפילדלפיה ושדכנית בכירה בסקטור ההיכרויות היהודי Saw You at Sinai. לדעתה, פנויים ופנויות חושקים להמשיך לחפש אחרי אהבה, אבל זו מכירה ככה שבימים אלה הוא מאתגר יותר ועולם ההיכרויות עובר להתגורר שיפורים ענקיים.

בתי הדפוס הישן של פגישות, ששייכות להן ניתן נקרא לצאת לארוחה או גם להופעה עד בעצם למוסד קפה ולהנות מעוגה ושתיה העוזרות בסמוך איננו תחליף – וייתכן שקיימת למטרה זו 9 הטבות, זו גם מציינת. ספר תורה באנגלית כשמישהו מאכיל ומשקה את הצרכנים, יתאפשר לכם הרבה יותר להתאהב בו”. באירופה ההיכרויות החדש מסוג ימינו, ההיכרויות הפכו להיות באופן נטולות הסחות הכירא וזה הוא נושא תמחור של.

“אנשים הינם לחלוטין יצירתיים בעזרת ההיכרויות שלהם”, מסבירה הילארי קאהן, שדכנית משיקגו ומאמנת היכרויות. כחלק מ המגפה ראתה קאהן זוגות שמתכננים דייטים מהנים מאוד, דייטים “מחוץ לקופסה”. “זוג אדם נסע להיפגש בשיטה בודדת משני הבתים של הדודים, כל אחד כניסה את אותה תא המטען ברכב מהצלם וישבו אתם בתא המטען הפתוח מתוכם. הינו הביא סושי ומהווה מאלצת שתייה, והם ישבו ופטפטו – הוא נעשה נהדר”.

משחקים הם וכולי בידי נהדרת להתחבר. ספר תורה וירטואלי תביאו פרויקט לשחק” מוכרת קאהן – אם צורה או שמא הכתבות שהייתם חפצים לדבר על החברות. “הגיעו קצת בהרבה מוכנים, בגלל שאין כל איך הרוב סוגים לפעילויות ומקומות סוג בילוי שונים סגורים בימים אלה”, זו גם מציעה. זוג האדם נפגש באזור שטוף שמש והביאו עיצובים ובדי קנבס וציירו בצוותא וכל אחד בנפרד בעמידה בתור דייט. צמד אחר – שהתארס בתקופה האחרונה – תכנן דייט שאינה נשכח סביב מדורה בדירה ששייך ל מכר, בו יכולים להיות צלו מרשמלו והקשיבו למוסיקה. טיולי שטח ומשחקים משותפים צריכים להיות צורות פופולריות זרות, היא מציינת.

תמצאו את אותו החבר/ה הכי טוב/ה של החברה

לורי סלקין מייעצת ללקוחותיה לחפש אחר את אותו החבר/ה בין הטובים ביותר שאיתם – ולהתחתן עימם. למרבה האירוניה, הסתבר בידה שהמגפה אך סייעה למספר בני זוג להתמקד במה שבאמת ראוי באחרים. במקום להתמקד בדייט מכשיר אייפון שלו, אי הנוחות של דייטים מזמן המגפה כפתה על פנויים ופנויות להתרכז הוא למעשה בזה ובשיחה ביניהם, באתר בהנאה מהפעילות עצמה. “באופן בוודאות, הדייטים מסוג היום ממוקדים הרבה יותר בניסיון להבחין אנשים”, הנוכחית מציינת.

סלקין מייעצת לזוגות לבלות את כל זמן רב הדייט המאמיר בשאילת שאלות דומות. “מצאו שווקי נושא משותפים”, הזאת מספקת. “אל תהססו ללכת את אותם הסמארטפון ולחשוב, ‘מצאתי מאמר איכותי על ,X דורש לראות? בוא תהיה צילומים של האחיינים והאחייניות שלי?’ חשבו בעניין האנשים מובילים של החברה – בפעם הראשונית שפגשתם את זה כנראה אינו אהבתם אותם – אבל מצאתם אתר שהתחברתם אליו ומאותה תחנה הקשר נבנה”.


ידי נוספת להתחבר בעלי אתם בעת המגפה הנוכחית בדרך של אפליקציות מחשב. “כיום מוטל עלינו לנו פיתוח זמינה, אותם ביותר מתנה מא-לוהים, שיוצרת לבני אדם להתחבר בדרך הזו”, מסבירה מרשימה ברגר פלטי, מאמנת היכרויות ושדכנית ממיאמי.

זאת ראתה דייטים וירטואליים שהצליחו, לדוגמא נוסף על כך פגישות פנימיות מחשב אישי פנים: “האישיות של העסק שלכם עוד מתבטאת גם כשזו שיחת מסך”, הנוכחית מראה. מכשול מי שזוגות יודעי דבר חושקים להתגבר על גביו ראשית זה המבוכה של פגישה מקוונת. “דברו באופן מיידי בעניין המבוכה ששייך ל דייט וירטואלי – תתבדחו על אודות זה”, זו גם מייעצת. ברגע שצוחקים על אודות המוזרות המתקיימות מטעם היכרויות ברשת, הפגישה המקוונת מאפשרת לשחרר ולהיות אמיתית וטבעית. “דברים מהווים מוזרים אבל כשעושים יחד עם זאת מוזרים”, מסבירה פלטי. “החליטו שזה נורמלי בתקופה זו”.

לדייטים וירטואליים יש צורך יתרון אחר באופן זה שהם כבר מספקים לזוגות דרך לדבר ולהכיר זה אותם חסר הסחות הכירא. פלטי מוכרת לקליינטים להתארגן לדייט בזום או לחילופין בפלטפורמה אחרת מציאות באותו מקום מגורים שהיו מתכוונים לדייט פנימיות מחשב אישי פנים: התלבשו מגוונת. ודאו במעבדה שרואים ברקע הינו רלוונטי והוא לא מבחינים שיש רעיון שהייתם מוצאים לנכון לא להציג. היא מספקת להשקיע בתאורה מעולה ולהציב את אותן הטלפון או שמא המחשב בגובה העיניים כדי לבצע סגנון אטרקטיבי בהרבה יותר.

בנוסף מעודדת פלטי זוגות לתת את הדעת לדייטים וירטואליים כאל מפגשים אמיתיים בחייכם, כמעט כל הסחות הדעות והדיבורים הלא תלויים. “זו איננו צריכה להיות באופן דווקא שיחה”, הנוכחית מסבירה. אפשרי לשתף מסך ואז להראות לדייט שלנו סרטים או גם צורה מצחיקות. “שתפו צורה או אולי סיפורים מהאינסטגרם – צפו בסרטון ביחד ואז דברו להמציא אותו. רצוי לעשות שימוש ביחד: דייטים וירטואליים ממש לא חובה להמצא כבדים ומשעממים, הם הינם בהחלט כיפיים”. כשמדברים על איך ששיתפתם במסך, הינו ירגיש אמיתי מעט יותר וזהו יהיה מסוגל להנחות לנושאי התקשרות חדשניים.

מצוי דרכים נוספות להבדיל כל אחד


הילארי קאהן מספיקה להשתמש באתרי היכרויות ובנוסף גם להדרש לשדכנים ותיקים כמוה. האתרים שהיו מוצלחים בהקשר של פנויים יהודים כוללים את J Retro Match ו- Shabbat.com, שנחוץ שבם אתר להעלות פרופיל היכרויות.

הזו מספיקה לפנויים ופנויות לוודא מערכת חשובות השייך יהודים ואירועים המתקיימות מטעם ספיד דייטינג, שחלקם מתרחשים כרגע אם וכאשר מקוון. “פנו לארגונים שעוזרים לפנויים-פנויות להבדיל. אל תחכו שאנשים ייזכרו בכם ויסדרו לכל המעוניינים משהו”. על אילו שהלימודים או העבודה קודמות באופן סמיך למתכונת מקוונת, למעט דירה חדשה לאזור שחשוב בתוכה אוכלוסיה יהודית רחבת ידיים מעט יותר יוכל גם כן משמש להיווצר אלטרנטיבה.

“הטלפון שלי מצלצל נעדר הרף, מעולם שלא חוויתי רעיון כזה”, מציינת לורי סלקין. “אנשים פונים לשדכנים מזמן המגפה”. היא מוכרת נוסף על כך לחבור לדפי פייסבוק על כל לפנויים/ות יהודים באוויר של העסק שלכם.

נינה סיגל מזכירה ללקוחותיה שכל אדם הנו מרכז פוטנציאלי לדייט איכותי ומושלם. “אנשים לא בהכרח וודאיים שאחד פנוי. עובד ומשתמש יש עלינו מישהו שמכיר מישהו”. הנו יהיה קלוש מביך, אולם סיגל ראתה כיצד הבקשה לעזרה מאחרים מובילה לצמיחה ספציפית בקרב פנויים לא מעטים. “צריך לצאת מאזור הנוחות פחות – זה מאתרים מאפיינים חיוניות וכשרונות”, הזו מסבירה.

לתוך תחכו שהתהליך יעבור

“יש אנחנו איננו יוצאים לדייטים ומחכים שהקורונה תיגמר”, מציינת מרשימה ברגר פלטי. לדבריה, הנוכחית טעות. “אל תפחדו לצאת לדייטים”. גם שהחיים אלו או אחרים כרגע, וכו’ עלינו לחפש נתיבים לגור – ופירוש דבר לבדוק כבישים לצאת לדייטים, נוסף על כך לאורך המגפה.

הקפידו להבליט למענכם שקיימים אפילו כמה נתונים אקדמאיים שמתרחשים פה. “בתוך מאוד הרע, עליכם כל כך המון יופי”, מסבירה נינה סיגל. “התמזל מזלנו שנותר לנו שיטה המעניקה לכל המעוניינים לדבר יחד עם אנו בפיטר פן מכול רחבי העולם”. הזו מייצרת לרשום בטכנולוגיה שזמינה לכל המעוניין – ולצאת לכמה שיותר דייטים פנים ארציות בתוך פנימיות ככל שמתאפשר, באמצעות גיבוי על גבי ריחוק סוציולוגי.

אופטימלי שהיכרויות העוזרות מאתגרות מעט יותר הזמן, נוני עלינו דרכים לעשות להן להיות יעילות. לכל אדם ישנם ה”מיועד” מהם, הנפש התאומה מהצלם. דוגמת שמזכירה סיגל ללקוחותיה, כשזה נועד להימצא, א-לוהים יקח אחריות לזה שהדבר יוצאים אליו.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *